پاسخ دکتر صابری به انتقاد مردم خان ببین و بخش فندرسک

پس از انتشار مطلب آقای صابری این قرارمان نبود... که گلایه مردم شهر خان ببین و منطقه فندرسک در خصوص عدم بیان خواسته اصلی ایشان بود توسط وب سایت رسمی شهر خان ببین، دکتر صابری نماینده محترم منطقه فندرسک ، آزادشهر و رامیان در پایگاه تحلیلی خبری شرق گلستان جوابیه ای را به شرح ذیل ارسال نموده اند :

 

پاسخ دکتر صابری به انتقاد مردم خان ببین و بخش فندرسک

سلام علیکم
ابتدا از سایت شرق گلستان تشکر میکنم که نظرات مردم را منعکس مینماید.
اما در موضوع خبر: اول ، منطقه فندرسک با مجموعه ای از قابلیت های اقتصادی و اجنماعی – فرهنگی دارای شایسنگی های لازم برای ارتقای سیاسی شهرستان شدن است و بنده بدون آنکه این موضوع را یک شعار انتخاباتی کرده باشم که از محل آن طمع رای مردم را هدف قرار دهم، این درخواست را منطقی نه منطفه ای دانستم و بی تردید اولین حقی را که با ورود به مجلس پیگیری کردم و تا جلسه دولت دهم رساندم همین موضوع بوده است اما ارائه مستندات آن را مفید خواست مردم ندیدم .(همه مستندات موجود است)
دوم، در چند نطق مجلس نیز خواسته شهرستان شدن فندرسک را بیان نموده ام
سوم، در آغاز دولت یازدهم هم در اولین جلسه با دکتر روحانی، رئیس جمهور محترم ، موضوع خواسته مردم منطقه فندرسک را عرض کرده و مکتوب درخواست کردم که پاسخ دولت در اختیار بنده است.
چهارم ،سخن دولت مبنی بر عدم بررسی موضوع تا ارائه لایحه جدید تقسیمات سیاسی موضوع چند تذکر بنده در مجلس بوده که اهل خبر از آن مطلع میباشند اما منتظر لایحه دولت هستم و انشاالله همه مستندات در آینده ارائه خواهد گردید بدون آنکه از آن هدف انتخاباتی را در نظر بگیرم
پنجم، بنده خلاف تشخیص فوق عمل نکرده و نخواهم کرده و دولت را پاسخگو مطالبات مردم و خودم را نیز پیگیر خواسته مردم میدانم اما اینکه خواسته به این مهمی را شعار جلسات غیر موثر نمیکنم اگرچه به فرمایش نوشتار محترم میتواند کاربرد انتخاباتی داشته باشد و …..
ششم، موضوع پروژه های منطفه فندرسک مورد پیگیری است که به هیچ وجه تحت شعاع موضوع فوق نیست. البته در سال ۹۱ و ۹۲ در کشور به دلیل شرایط اقتصادی اعتبار عمرانی تخصیص نیافت که اجرا شود اما انشاالله در سال ۹۳ حق مردم فندرسک رعایت گردیده است
در کلام آخر از خداوند متعال مدد میجویم که مرا در معیار “سرباز ولایت و خدمتگذار ملت” ثابت قدم بدارد . انشاالله
رضا صابری
نماینده شما در خانه ملت

پاسخ وب سایت رسمی شهر خان ببین :

جناب آقای دکتر صابری نماینده محترم سلام علیکم.

ضمن تشکر از شما بخاطر اهمیت دادن به این مسئله و پاسخگویی حضرتعالی اجازه می خواهم از طرف مردم شهر خان ببین و منطقه فندرسک بگویم که جواب شما برای ما قانع کننده نبود.

مردم شهر خان ببین و منطقه فندرسک قبول دارند که شما برای شهرستان شدن این منطقه و بازگرداندن روستاهایی که ناحق از این بخش جدا شده اند تلاشی را کرده اید اما این تلاش ها هیچکدام نتیجه ای نداشته اند.

چطور است که یک روستای دور افتاده در علی آباد کتول شهر می شود اما منطقه ای به وسعت و قدمت فندرسک با وجود شایستگی و پتانسیل بالای شهرستان شدن که حتی در دولت آقای احمدی نژاد دستور فوری شهرستان شدن آن نیز صادر شد پس از سالیان دراز همچنان در پیچ و خم شهرستان شدن گم می شود؟

چرا هر بار که صحبت شهرستان شدن منطقه فندرسک می شود تکه ای از پاره وجود این منطقه از آن جدا می شود و هیچ اقدامی صورت نمی گیرد؟ حتی شهدای این منطقه که فامیل های اصیل فندرسک را دارند به شهرستان های اطراف صادرات می شوند که توهینی آشکار به این عزیزان است.

به نظر شما این قصه ها برای مردم این منطقه تکراری نشده است؟ بهتر نیست برای گوش های این مردم شریف ساز دیگری بنوازید؟ سازی که بوی تبلیغات و شعار نزدیک انتخابات ندهد؟

/ 8 نظر / 107 بازدید
صابر

1- خواسته مردم در وبلاگ شهر خان ببین نوشته می شود پاسخ به پایگاه خبری شرق گلستان داده می شود . چقدر جالب؟؟؟؟؟؟؟؟/ 2- مردم شهر خان ببین و منطقه فندرسک قبول دارند که شما برای شهرستان شدن این منطقه و بازگرداندن روستاهایی که ناحق از این بخش جدا شده اند تلاشی را کرده اید اما این تلاش ها هیچکدام نتیجه ای نداشته اند. این قسمتی از پاسخ وبلاگ خان ببین به دکتر صابری است. یعنی اگر کاری نتیجه نداشت پس تلاش های شما هم برای ما مهم نیست؟ 3- آقای دکتر بهتر است مسائل را رودررو با مردم درمیان بگذارد اگرچه کمی دیر شده.....

فندرسکی

داداش سلام من یکی از اهالی روستاهای فندرسکی شهرستان علی آبادم، اگه شما به علی آباد اومده باشین که حتما اومدین میبینین که اکثر بازاریهای علی آباد فندرسکی هستن ما رو جزو خودشون کردن که جمهیت محلی ها از زابلی ها و کمشی ها کمتر نباشه، تو علی آباد پر از فندرسکیه اما نمیدونم چرا به ما فندرسکی ها فحش میرن و میگن کاچه ما تو این چندساله هیچ خیری از جانب کتولیها ندیدیم و دوست داریم جزو بخش فندرسک بشیم و اینو هم بدونین که همه جوره ازتون حمایت میکنیم ، راستی درباره روستاهای دهنه ی زرین گل هم بگین اونا هم جزو فندرسک بودن اما پسوند فندرسک رو از روشون ور داشتن و به بعضی از اونا پسوند جعلی ک ت و ل رو دادن که خیلی باعث ناراحتیه اگه اشتباه نکنم فندرسک از زرین گل شروع میشد تا تنگراه ادامه داشت حالا اگه خدا بخواد ما میخوایم شهرستان فندرسک از زرین گل شروع بشه و تا دلند ادامه داشته باشه لطفا اگه شهرستان شدین روستاهای فندرسکی رو از دست کتولیها و استعمار اونها نجات بدین ما نمیخوایم جزو علی آباد باشیم زنده باد فندرسک بزرگترین بلوک استرآباد(گرگان)

همشهری

الان ایشون برای گردشگری منطقه چیکار کردن؟ آبشار شیرآباد مدتی هست که ثبت میراث گردشگری شده اما اقای صابری برای گرفتن بودجه چه کاری کردن؟ اصلا خان ببین و فندرسک رو به حساب حوزه انتخابی خودش آورده؟

یاسر

الان ایشون جواب دادن یا خودشون رو با این نوع جواب دادن تخریب کردن؟ برای منطقه ما بودجه نگرفتن با افتخار هم بیان می کنن آفرین آفرین به این صداقت

A نجفی

خب ماهم موقع رای دادن مثل خود‌ آقای صابری عمل می کنیم. صفر صفر برابر

فاطمه

سلام آقای اسماعیلی. ممنونم از اینکه اینقدر خوب پیگیر مسائل شهر و منطقه هستین. جواب خوبی به آقای صابری دادین. اصلا انتظار ما از ایشون این نبود.

گمنام

واس اولین بار باهات موافق,باز بوی انتخاب اومدو اینا یاده فندرسک افتادن

گمنام

به نظر من شما ک دبیر کانون جوانان فندرسک هستین باید از نماینده محترم دعوت کنیم ک بیاید و پاسخگو سوالات جوانان شهرباشن