فقدان فکر اقتصادی در شهرداری شهر خان ببین

خبر های رسیده از شهرداری شهر خان ببین حاکی از بدهکاری میلیونی این شهرداری داره که واقعا هم جای تأسف داره و هم جای تعجب. شهر خان ببین با توجه به موقعیت جغرافیایی بسیار عالی در استان گلستان از جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری برخوردار هست که خیلی از شهر های استان از این نعمت الهی برخوردار نیستند.

فقدان فکر اقتصادی در شهرداری شهر خان ببیناما شهر های دیگر استان گلستان ما برای تأمین بودجه خود از چه راه هایی استفاده می کنند؟
تبلیغات یکی از مؤثرترین راه های کسب درآمد برای شهر های استان هست. نصب استندهای پرتابل در شهر کمک بسیار زیادی به شهرداری ها می کند. برای نمونه اجاره استندهای پرتابل برای یک ماه در شهر کلاله که یکی از شهر های فرعی استان هست ماهی 40000 تومان، شهر گنبدکاووس که از شهر های فرعی استان هست ماهی 200000 تومان، شهر آزادشهر باتوجه به کمربندی که دارد ماهی 150000 تومان و شهر رامیان که از شهر های فرعی استان هست ماهی 80000 تومان.

اما شهر خان ببین که فرعی نیست و همچنین کمربندی ندارد و از تردد بسیار بالایی در طول روز و شب برخوردار است چرا از این منبع درآمدزا استفاده بهینه نمی کند؟ 
متأسفانه نبود افرادی خلاق و با فکر اقتصادی در شهرداری باعث این عقب افتادگی و بدهی های میلیاردی شده است. حداقل در خیابان اصلی شهر می توان 20 استند پرتابل تبلیغاتی نصب کرد و حد اقل دو بیلبورد که در مجموع می توان در ماه نزدیک به 8 إلی 9 میلیون درآمد برای شهرداری جذب کرد. همچنین پل هوایی شهر خان ببین می تواند خود به تنهایی منبع در آمدی باشد که متأسفانه در اکثر مواقع سال بلا استفاده و در وضعیت و شکل بسیار زشتی قرار دارد.

/ 0 نظر / 9 بازدید