درس هایی که سید حسن به گرگانی ها داد

در حاشیه حضور سیدحسن خمینی نوه امام راحل در استان گلستان اتفاقات جالب و قابل توجهی رخ داد که در آن درس هایی نهفته است.

-اولین نکته ای که خیلی جلب توجه می کرد و بعضاً در ذوق می زد انبوه بنرها و پوسترهایی بود که فقط برای 30 دقیقه سخنرانی، کل استان را غرق خود کرده بود و ریخت وپاش های غیرضروری دیگر که باعث شد سید حسن خمینی محرومیت استان گلستان را از یاد ببرد و در ابتدای سخنرانی خود از این‌همه لطفی که به وی شده بود ابراز خرسندی کند و اشاره‌ای به مشکلات مردم از قبیل فقر، بیکاری و ... نداشته باشد.

همین نکته نشان می‌دهد اگر مسئولین استان ما خودشان مشکل اقتصادی و بیکاری و ... ندارند مردم استان چه گناهی دارند که باید مشکلات خودشان را در ریخت‌وپاش‌های بیجای مسئولین دفن کنند؟ و در اینجا بود که شاید در ذهن‌های مردم این حرف تاریخی امام خمینی (ره) نقش‌بست که گفت : من یک تار موی شما کوخ‌نشینان را به کاخ‌نشینان نخواهم داد.

درس هایی که سید حسن به گرگانی ها داد

اگر مردم به استقبال مسئولی می‌روند فرای از عشق و علاقه به وی توقع دارند تا مشکلات و دردهایشان از زبان آن مسئول بازگو شود تا مسئولین بومی را برای برطرف کردن آن مشکل به تکاپو بیندازد ولی سیدحسن خمینی در صحبت‌های خود تنها به صنعتی شدن استان اشاره کرد.

-نکته دوم حضور سید حسن خمینی در گرگان، استقبال فراجناحی از وی در سال دولت و ملت همدلی و همزبانی بود چراکه این اتفاق خوشایند برای مردم استانی که مدام شاهد درگیری های بی دلیل جناح‌های چپ و راست در استان هستند بسیار عجیب و خوشایند بود و موقعی به زیبای این اتفاق افزوده شد که سید حسن خمینی نیز در صحبت‌های خود فراجناحی صحبت کرد و محور پیروزی انقلاب اسلامی را اعتقاد مردم به یک رهبری و وحدت کلمه دانست.

-نکته سوم حضور آقای خمینی اعطای درجه آیت اللهی به ایشان بود و تأکید بیش‌ازحد مسئولین محترم برای بیان این درجه به حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی بود و به نظر می‌رسد باید این اتفاق را به فال نیک گرفت تا شاید بعضی از مسئولین دیگر را وسوسه کند که برای مورد خطاب قرار گرفتن با درجات بالاتر به استان ما سفر کنند.

-اما نکته چهارم صحبت‌های دیروز آقای خمینی که به دل خیلی‌ها نشست اشاره ایشان به جنایات داعش و مظلومیت مردم یمن بود. این نکته از آنجایی جالب بود که بعضی از گروه‌های افراطی که مدام خود را به سیدحسن خمینی می‌چسبانند اصلاً مسائل منطقه همچون داعش، سوریه، یمن و ... برایشان اهمیتی ندارد و سید حسن خمینی با این صحبت‌ها آب پاکی را بر روی دست خیلی‌ها ریخت.

محمداسماعیلی دبیرکانون جوانان شهر خان ببین و بخش فندرسک و فعال فرهنگی

/ 0 نظر / 110 بازدید