وصیت نامه شهید الیاس چورلی شهید بزرگوار شهر خان ببین

 

 

ما همچنان پر توان و پر خروش در سنگریم تا آوای جغدهای شب پرست را خاموش سازیم و پرنده های مهاجر را پرواز آموزیم.

(انّ الله اشتری من المومنین انفسهم و اموالهم بانّ لهم الجنّه یقاتلون فی سبیل الله فیقتلون و یقتلون) سوره توبه آیه 111.

( و خدا جان و مال اهل ایمان را به بهای بهشت خریداری کرده، آن هایی که در راه خدا کارزار می کنند ، می کشند و کشته می شوند)

من هم یکی از هزاران آزادگان آگاه و مومن هستم که به این معامله الهی تن داده ام و در کربلای آبادان و خونین شهر وکرخه نور مشتاقانه علیه تمامی کفر به پا خاستم و تا آخرین دم از جهاد فی سبیل الله دست نمی کشم و عاقبت نیز در این راه مقدس و آرمان نهایی مکتب لقا الله اگر مصلحت و تقدیر خداوند باشد، خواهم رسید.

چه زیباست لحظه ی مرگ که چشم از همه جا بسته و دست نیاز به سوی او نهاده و پا بر جا در برابر هر چه غیر او ایستاده، جان بر کف فریاد برمی زنم « دژخیمان بگشایید آتش سلاح هایتان را به روی من ، که بهترین طریق ایصال من به اوست(خدا)».

ای صدامیان ما خدا را شکر می کنیم که شهادت را در دین ما قرار داد.

مرگ مرا چه است؟ معلم من حسین است و این تنها طریق رستگاریست، تعمقی ژرف می طلبم آن لحظه که قطره های زلال خون عاشقان را در هوا می پراکند و هر پاره ی تن آن ها در سکوت و خون ، فریاد بر می آورد که به خدای کعبه رستگار شدم.

من مرگ را طوری آگاهانه انتخاب کردم که خود درسی است برای تمام پیروان راه خونین حسین علیه السّلام،درس از فداکاری و شهادت و جهاد و ...

خلاصه، آفرین بر مربیّان خوب ، آفرین بر باغبانان صادق و معلّم و استاد مخلص.

این همه انتخاب راه های با سعادت، از هنر آن مادران شیردل و آن زینبان زمان است که چنین فرزندانی را تربیت کرده اند و من که فرزند آن ها هستم به اینجا مسافرت کرده ام و در این راه مقدس قدم نهاده ام.

این استادی آنان بود که فرزندشان در راه سعادت قدم نهاده است و حال که ممکن است مصلحت و مشیّت خداوند در این باشد که به لقا الله بپیوندیم و از این جهان هجرت کنیم، باید در این دنیا

اوّلا : تمام گناهانی را که کرده ایم از خداوند طلب مغفرت کنیم.

ثانیا: حقّ النّاس و مظالم خود را بپردازیم.


برادران و خواهران گرامی، انسان هر عمل خوب کرده باشد ولی اگر کوچک ترین عملی بر خلاف شرع اسلام انجام داده باشد در آن دنیا مانند پارچه سفید از دور لک آن معلوم می شود،پس،از شما عزیزان دینی که همیشه آرزوی سعادت و خوشبختی شما را خواهانم، می خواهم هر کاری را که انجام می دهید سعی کنید رضای خداوند درآن باشد.

پیام من با خانواده ام این است که اگر من شهید شدم و به آرزوی دیرینه خودم رسیدم از شهادت من ناراحت نباشید و در شهادت من شیون نکنید، چون شهادت تکامل انسان های مومن و متعهّد است و فوز عظیم است که امیر المومنین علیه السّلام به هنگام شهادتش فرمود: « فزت و ربّ الکعبه» یعنی به خدای کعبه رسیدم.

پیام من به مادر عزیزم این است که مانند زینب در میان مادران الگو و نمونه باشد و همان گونه پیام خون شهیدان را که حمایت از اسلام و امام و ولایت فقیه و مبارزه علیه مستکبرین است به جامعه برساند.

از او تقاضای عاجزانه دارم زیاد ناراحت من نباشد چون مادر، هرچند شما برای من عزیز هستید ولی اسلام واجب تر از شما می باشد.

زیرا در تاریخ اسلام همیشه خون شهیدان آبیاری کننده ی درخت تناور اسلام بوده است و هست و باید این خون را ایثار کرد .

امروز ما هستیم که باید به صدای هل من ناصرا ینصرنی حسین زمان، یار مستضعفان و خصم مستکبران، وارث انبیا و عصاره ی اولیا پاسخ مثبت دهیم.

پس اگر چنانچه جسد من را هم نیاوردند ناراحت نباش. چون روح و جسمم را تقدیم الله می کنم و هر چه خواست خدا باشد همان می شود و شما مادرم باید راضی باشید.


پیام من به پدر گرامی خودم این است که زیاد ناراحت من نباشد. پدر جان،تو باید مانند پدران دیگری که فرزندانشان را به جبهه می فرستند و فرزند آنها شهید می شود، خودشان سلاح فرزندشان را به دست می گیرند و راه فرزندشان را ادامه می دهند.

شما باید مثل آنها باشی و مانند امام حسین علیه السّلام که فرمود: «الهی راضیم به رضای تو»شما هم باید راضی باشی به رضای خداوند،چون شهادت افتخار است و افتخار گریه و بی تابی ندارد.

پیام من به خواهرانم این است که زیاد ناراحت من نباشند،سعی کنند در میان خواهران الگو و نمونه باشند و راه من را ادامه دهند و زینب و امّ کلثوم راستین عصر خود باشند.

با شرکت در مجالس دینی و تظاهرات و راه پیمایی ها علیه مستکبرین ادامه دهنده ی راه من باشند.

پیام من خصوصا به برادران خودم این است که نگذارند سلاح من بر زمین بیفتد .حتما با رفتن خودشان به بسیج راه من را ادامه دهند و سعی کنند در میان برادران شهدا الگو و نمونه باشند. خصوصا شما برادر عزیز **** که به خدمت سربازی رفتید تا آن رسالت سنگینی را که بر دوش فرد فرد ما می باشد به انجام برسانید. نباشد بعد از شهادت من ناراحت باشی.

پیام من به دوستان همیشه بیدار و آگاه خودم این است که راه من را ادامه دهند،نباشد با رفتن من دلسرد بشوند و از این دلسردی دشمن سوء استفاده نماید.چون دشمن می خواهد با به شهادت رساندن فرزندان اسلام ایجاد ترس و وحشت نماید ولی جوانان ما از شها دت باکی ندارند.

دوستان گرامی«خواهران و برادران خودم» پشتیبان ولایت فقیه باشید تا ضربه نخورید.

چون پشتیبانی از ولایت فقیه و روحانیت متعهد پشتیبانی از اسلام است. پشتیبانی از قرآن است.توفیق و استقامت شما را در مقابل مشکلات زمان و پیکار علیه مستکبران و منافقان را از خداوند متعال خواهانم .

«والسلام»
به امید پیروزی حق علیه باطل(الیاس چورلی)

 

برای شادی روحش صلوات

/ 3 نظر / 29 بازدید
sharima

سلام.. یادی هم از شهید عیسی اسماعیلی کنید. ممنون[گل]

همکلاسی

با سلام واحترام بعداز 30 سال یاد الیاس چورلی ووصیت نامه اش بیادم انداخت فردی پاک ومومن واقعا خلاص یاد همکلاسی مون بخیر

amirkhan

خدا رخمت کنه سهید عیسی اسماعیلی رو واقعا پسر خوبی بود.هم پسر خوبی بود و هم با شهید چورلی در تیم والیبال خان به بین بودند و وقتی با هم بودند حریفی جلودارشون نبود.