حل مشکل فلکه خان ببین بدون هزینه

در بیشتر شهر ها میادین اصلی به عنوان نماد فرهنگی و مذهبی و قومیتی آن دیار بشمار می آیند. ازین روست که شهرداری ها و طراحان شهری سعی و کوشش خود را برای آراستگی و شکوه این میادین بکار می گیرند.

فلکه مرکزی شهر خان ببین که در طول زمان معرف همگان بوده است امروز اصلاً حال و روز خوشی ندارد و این نشان دهنده بی تدبیری مسئولان قبلی شهر دارد. باتوجه به بدهی های زیاد شهر خان ببین که به مسئولین فعلی آن به ارث رسیده مانع از فضاسازی شهر خان ببین که قدمتی همچون شهرداری اصفهان و گرگان دارد شده است.

حال راه چاره چیست؟ آیا باید نمای زشت و بی آبروی میدان مرکزی شهری با فرهنگ و تاریخ کهن همچون خان ببین که روزی نماد فرهنگی و دانش طبرستان بشمار می آمد به همین شکل باقی بماند؟

 به شهردار محترم شهر آقای مقصودلو و شورای محترم شهر خان ببین پیشنهاد داده می شود فعلاً برای برون رفت از این نمای زشت میدان مرکزی نیازی به صرف هزینه های هنگفت نیست و باید تا بدست آوردن بودجه لازم کمی صبر کرد اما می توان نمای این میدان را به شکل خیلی خیلی زیبا و بدون هزینه تغییر داد.

حل مشکل فلکه خان ببین بدون هزینه

اگر شهردار محترم یک دستگاه کامیون و یک بیل مکانیکی و سه کارگر ساده را در اختیار بنده قرار بدهد به سراغ یکی از جنگل های اطراف شهر خواهم رفت و با بارگیری خاک های مرغوب جنگل و انتقال آن به میدان مرکزی و پهن کردن این خاک ها و پخش تخم چمن و کاشت گل در اطراف این میدان با تشکیل اشکال زیبا، نمای شیک و مدرنی به میدان مرکزی خواهم داد. و با چینش سنگ های کوچکی که از کنار رودخانه جمع آوری خواهم کرد و چینش آن در این میدان نمای آن را زیباتر خواهم کرد. تنها هزینه شهرداری، هزینه چمن و گل های میدان است. اگر اگر اگر شهرداری هزینه گل های این میدان را هم ندارد می تواند از مردم کمک بگیرد.

بفرمایید کاری داشت؟ حداقل تا تأمین بودجه مناسب و نصب مجسمه حکیم میرفندرسکی، میدان مرکزی شهر از این شکل بی ریخت در خواهد آمد. و اگراگر اگر خواستید مجسمه حکیم میرفندرسکی را هم نصب کنید کافیست به صورت قرضی مجسمه این حکیم فرزانه را از دانشگاه آزاد آزادشهر و یا شهرداری گالیکش با مکاتبات اداری دریافت نمایید. لطفاً تا قبل از سال نو آبروی شهر را بخرید.

/ 8 نظر / 10 بازدید
sharpi

اين كه خودش هزينه داره كه همچين گفتي رايگان در مياد كه من فكر كردم اگه يه كم تغييرش بديم ميتونيم در آمد زايي هم كنيم . ميدوني گل شاخه اي چنده ؟ اون بيل و كاميون و ..... اجارش چقده ؟ ( هر چقد هم كه جزو اموال شهرداري باشه ) كلا خرج داره . نميشه . شهرداري نهايت نهايتش بتونه كيسه رو عوض كنه . والا . نميشه كه . مگه نميدونه شهر خرج داره !!!!

رضا شيخ

شهرداري واسه تامين بودجه ميدان بياد درهرخانه 2هزارتومان جمع كنه_من خودم اولين نفر ميدم_باتشكر

sharpi

به نظرم كلا فكر جالبي نيس اين طوري كه تو ميگي بايد بسيج عمومي اعلام بشه كه ما هم بدتر از اهالي محترم يكي از كلان شهرهاي كشور كلا حال و حوصله اين كارا رو نداريم . ميگيم ولش شهرداري داريم واسه چي ؟ !!! والا نميشه وقت نيس زمان نداريم . نهايتش اينه كه كيسشو عوض كنيم . كيسه هم خوبه ديگه . كلا سخت نگير .

م.ج

جالب بود....[رویا]

محمود رسول آبادي

سلام من هم خان ببيني هستم براي تبادل لينك بامن به اين آدرس بيا http://link-98music11.r98.ir/

گمنام

والا منم موافقم حداقل يك ماهي ك به سال جديد مونده كاري كنم بابا ابرومون رفت بااين فلكه خراب شده[لبخند]

چورلی

چرا لقمه رو دور سرتون میچرخونین هیچ کاری نداره فقط شهرداری اعلام کنه هرکی خونه میخواد بسازه خاک پی کنی رو ببره توی فلکه بریزه . از عوارض معافه . یک هفته ای فلکه پراز خاک میشه برای گلش من خودم شخصا گلکاریش میکنم مجانی قبوله؟ صلوات بفرستین