درباره ما
مطالب ویژه
آخرين مطالب
دوستان
مکان اقامتی
جانبی
 

طبق هر روز جایی که هیچ شباهتی به ایستگاه نداره ولی همه بهش می گن ایستگاه منتظر ماشین بودم تا برم به یکی از شهر های اطراف. یه تاکسی بیرون شهری جلو پام ایستاد و من سوار شدم. راننده آدم گند دماغی بود که سر کرایه همش با مسافرها کل کل می کرد و از همه کرایه بیشتر می گرفت. دنگم اومده بود که بهش یه چیزی بگم. بین راه ازم پرسید: شما خان ببینی هستی؟ گفتم بله. تو دلم گفتم حتماً میخواد مثل بعضی ها مسخره کنه و یا از مردم بد بگه. دیدم اخماش باز شد و گفت : من از مردم خان ببین خیلی خوشم میاد. تعجب کردم گفتم چطور؟ اون بنده خدا هم جواب داد : یه روز ماشینم تو شهر شما خراب شد. هیچ پولی همرام نبود. یدفه دیدم یه موتوری اومد نزدیک و وقتی دید ماشینم خراب شده رفت یه ماشین آورد و تاکسی من رو تا جلوی تعمیر گاه میثم الوند بکسل کرد. برا بکسل ماشین پول نگرفت. به تعمیرکار هم گفتم پول ندارم گفت عیب نداره من خودم برات درستش می کنم. خلاصه ماشین من رو فقط با بیست هزار تومن تعمیر کرد و گفت هروقت پول داشتی بیا بده. 

وقتی به مردم شهر خان ببین افتخار کردم

راننده که حسابی خاطره شیرینش براش شیرین بود گفت: عجب مردم بیستی دارین. من مونده بودم تو اون شهر غریب چیکار کنم اما اونا با اینکه خودشون کار داشتن به من رسیدن اصلاً احساس غربت نکردم.
دست آخر هم که دیدم راننده از ما دل خوشی داره کرایه واقعی خودم رو دادم با اینکه میدونستم راننده میخواد پول بیشتر بگیره. راننده هم بهم خندید و خداحافظی کرد و رفت....

کاش مردم ما همیشه همینجوری بمونن. بعضی ها هستن که اسم شهر رو بدنام کردن که انشاالله اونا هم با برخود های خود مردم اصلاح بشند.
:: برچسب‌ها: شهر خان ببین, فندرسک, شهر خان به بین
ن : شهر خان ببین
ت : شنبه ۳ فروردین ۱۳٩٢
نظرات ()

آبشار نیوز

به اطلاع همشهریان عزیز می رساند اولین پایگاه خبری تحلیلی شهر خان ببین و منطقه فندرسک با نام آبشار نیوز به آدرس اینترنتی: absharnews.ir  راه اندازی شد. همشهریان گرامی می توانند جهت ارسال خبر به این پایگاه با پست الکترونیک :  newsabshar@gmail.com خبرهای خود را برای این پایگاه ارسال نمایند.
:: برچسب‌ها: شهر خان ببین, اطلاعیه, فندرسک, معرفی پایگاه اینترنتی
ن : شهر خان ببین
ت : جمعه ٦ بهمن ۱۳٩۱
نظرات ()

خان ببین

خان ببین مرکز بخش فندرسک  و دارای 0 دقیقه و 37 درجه عرض جغرافیای و 59دقیقه و 54 درجــــه طول جغرافیایی می باشد . خان ببین که سابقا خان بابان نامیده می شد از سه دیه تشکیل می یافت. ذبیح الله مسیحی در کتاب خود گرگان نامه صفحه 265 به نقل از کتابچه نفوس اهالی مملکت استرآباد که در عهد حکومت ملک آرا نوشته شده است چنین می آورد :

جهت مطالعه به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
:: برچسب‌ها: شهر خان ببین, شهر خان به بین, بیوگرافی
ن : شهر خان ببین
ت : دوشنبه ٢٧ آذر ۱۳٩۱
نظرات ()

پیشینه فندرسک

ایالت استرآباد در گذشته دارای هفت بلوک بوده که فندرسک و کوهسار روی هم رفته یک بلوک آن را تشکیل می داده اند .

رابینوی انگلیسی « 1291-1258 هـ ش » در کتاب خود ، مازندران و استرآباد در صفحه 130 می نویسد : فندرسک که شامل بلوک کوچک رامیان نیز هست محدود است از مغرب به نهر سرخ محله تا سنگر کبود جامه که در مشرق آن اراضی گوکلان واقع است .از سمت شمال محدود می شود به اراضی ایمیر ، کوچک ، قجق و ترکمن های تاتار و به ناحیه کوهسار در سمت جنوبی از مشرق به مغرب 36 میل و از شمال به جنوب 32 میل و مشتمل است بر تمام رشته جنگل ها تا نوده و دامنه خوش ییلاق . رابینو در همان ماخذ صفحه 131 می نویسد :

جهت مطالعه به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
:: برچسب‌ها: شهر خان ببین, فندرسک, بیوگرافی
ن : شهر خان ببین
ت : دوشنبه ٢٧ آذر ۱۳٩۱
نظرات ()

نقاط دیدنی و گردشگری شهر خان ببین و منطقه فندرسک

بخش فندرسک به عنوان شهرستان پیشنهادی از طبیعت بسیار زیبا ، پر جاذبه و دلپذیر برخوردار است به گونه ای که تعدادی از مواهب خدادادی آن زبانزد خاص و عام است .

1-   مجموعه بسیار دیدنی آبشارهای زیبای خان ببین : شامل جنگلهای بسیار وسیع  و دوازده آبشار بزرگ و کوچک . با چشم اندازهای دل انگیز و حوضچه های متعدد جهت شنا و استراحت ،‌ با اعماقی متفاوت و آبی سرد و شیرین و غار معروف به دیو سفید و زیستگاه تنها سمندر زرد ایرانی در آن ، یکی از نقاط بی نظیر ، بدیع و بسیار زیبایی است که سالیانه هزاران نفراز مشتاقان طبیعت و هموطنان و گردشگران داخلی و خارجی رابه سوی خود جلب می نماید . در سفر ریاست محترم جمهور ، جناب دکتر احمدی نژاد این منطقه و مجموعه آبشارهای آن به عنوان منطقه گردشگری و سیاحتی در نظر گرفته شده است . زیبایی و اهمیت این مکان به گونه است که یکی از مناطق بسیار مهم گردشگری و سیاحتی در استان گلستان و کشور قلمداد شده است . اما به دلیل عدم اختصاص بودجه کافی و مناسب از جانب نهاد های زیربط در مرکز شهرستان و نگاه رقابتی به این مجموعه نسبت به منطقه گردشگری در مرکز شهرستان ، مانع از توسعه و گسترش این مجموعه سیاحتی شده است . هرچند شهرداری شهر خان ببین در حد توان خود این مجموعه را نگهداری می نماید اما واقعیت این است که برای استفاده مطلوب از همه استعدادها این مجموعه نیاز به سرمایه گذاری بیشتر و فراتر است . متاسفانه نگاه رقابت آمیز و تنگ نظرانه ساکنان مرکز شهرستان نسبت به استعداد های موجود در بخش فندرسک و نواحی تحت نفوذ مانع از اختصاص بودجه کافی  و مناسب به آن شده است و علیرغم دارا بودن استعداد های بالقوه ، تلاشی از جانب مسئولین حاضر در شهرستان در جهت بالفعل درآوردن این استعداد ها نمی شود  ،‌اما در مرکز شهرستان و پیرامون آن که از جاده اصلی حدود 6 تا 10 کیلومتر فاصله دارد جهت ساخت و بهره برداری نقاط سیاحتی بودجه شهرستان هزینه می شود .

2-   مجموعه جنگلی آهنگران :  مجموعه است زیبا و جنگل طبیعی که در قسمت جنوب شرقی شهر خان ببین در مسیر جاده اصلی و ترانزیتی قرار دارد که شهرداری شهر با احداث محل های استراحت ،‌دستشویی و آب لوله کشی قابل شرب,آن را به مکانی زیباتبدیل نموده که مورد استفاده مردم منطقه ،‌شهرهای همجوار و سایر هموطنان قرار دارد .

3-   مجموعه تفریحی ، جنگلی و گردشگری سیاه جوب : مجموعه ای جذاب ، جنگلی طبیعی با آب معتدل و شیرین به نام سیاه جوب که دارای آبی جاری و روان و حوضچه های مناسب جهت شنا و استراحت هموطنان است  این مجموعه در کیلومتر 3 درمسیر جاده اصلی و ترانزیتی خان ببین – دلند و به سمت جنوب از وسط روستای سنگستان می گذرد. این مجموعه با جاده اصلی 3 کیلومتر فاصله دارد.

4-   مجموعه پارک جنگلی دلند : مجموعه است متشکل از جنگلی طبیعی شامل درختان سرسبز ، امکانات بهداشتی و سکوهای محل استراحت که در مسیر جاده اصلی و ترانزیتی بین المللی قرار دارد و به دلیل سهولت دسترسی و مجاورت جاده بین اللملی ، از نقاط دیدنی و استراحتگاه هزاران مسافرت و اهالی منطقه می باشد .
:: برچسب‌ها: شهر خان ببین, توریستی, آبشار شیرآباد, نقاط دیدنی
ن : شهر خان ببین
ت : دوشنبه ٢٧ آذر ۱۳٩۱
نظرات ()

وسعت و جمعیت شهر خان ببین و منطقه فندرسک

وسعت و مساحت فندرسک حدود 400 کیلومتر مربع است و چنانچه وسعت روستاها و اراضی فندرسکی تبار که به شهرستان علی آباد الحـــــاق شده اند را محاسبه نماییم ، وسعت آن حدود 600 کیلومتر مربع خواهد شد . مرکز بخش فندرسک شهر خان ببین است و بخش فندرسک در تقسیمات وزارت کشور دارای دو دهستان ، فندرسک شمالی به مرکزیت سعدآباد و فندرسک جنوبی به مرکزیت دارکلاته می باشد .

جمعیت دهستان فندرسک شمالی براساس سرشماری سال 85 برابر 7176 نفر معادل 1752 خانوار بوده است .

جمعیت فندرسک جنوبی براساس سرشماری سال 85 برابر 16715 نفر معادل 3893 خانوار بوده است .

جمعیت دهستان دلند بر اساس سرشماری سال 85 برابر 12698 نفر بوده است.

جمعیت ساکن در نقاط شهری بخش فندرسک بر اساس سرشماری سال 85 برابر 18335 نفر بوده است .

جمعیت ساکن در نقاط روستایی بخش فندرسک بر اساس سرشماری سال 85 برابر 37970 نفر بوده است .

جمعیت ساکن در نقاط شهری و روستایی بخش فندرسک بر اساس سرشماری سال 85 برابر 56305 بوده است .
:: برچسب‌ها: شهر خان ببین, فندرسک, شهر خان به بین, بیوگرافی
ن : شهر خان ببین
ت : دوشنبه ٢٧ آذر ۱۳٩۱
نظرات ()

آداب و رسوم شهر خان ببین و منطقه فندرسک

در بخش فندرسک به تبع تنوع قومیتی و مذهبی ، آداب و رسوم گوناگونی که ناشی از این تنوع می باشد در این منطقه جریان دارد . ساکنانی که از شهرستان های دیگر به این بخش ها مهاجرت نموده اند به همراه خویش آداب وسنت های متنوعی به این منطقه منتقل نموده اند که خیلی ازآنها با همان زیبایی های خاص خودش علیرغم گذشت سالیان بسیار همچنان انجام و اجرا می شود  که مراسم ازدواج و عروسی ترکمن ها و سیستانی ها از این نوع نمونه است .
:: برچسب‌ها: شهر خان ببین, فندرسک, شهر خان به بین, آداب و رسوم
ن : شهر خان ببین
ت : یکشنبه ٢٦ آذر ۱۳٩۱
نظرات ()

قومیت و مذهب شهر خان ببین و منطقه فندرسک

در بخش فندرسک قومیت های فراوانی زندگی می کنند به غیر از فارس ها ( بومی ها ) سایر قومیت ها از نقاط دیگر کشور به این بخش مهاجرت نموده و سکنی گزیدند.اقوام عمده موجود در بخش فندرسک عبارتند از : فارس زبان ها ( بومی ها ) ، سبزواری ، نیشابوری ، سیستانی ها ، بلوچ ها ، ترکمن ها ، شاهرودی ها . اکثریت جمعیت حاضر در بخش فندرسک را شیعیان تشکیل می دهند .
:: برچسب‌ها: شهر خان ببین, فندرسک, بیوگرافی, قومیت و مذهب
ن : شهر خان ببین
ت : شنبه ٢٥ آذر ۱۳٩۱
نظرات ()

بعد از انتشار کلیپ و عکس 5 شهید گمنام شهر خان ببین در شبکه های اجتماعی که با استقبال بسیار زیاد مواجه شد ، از دفتر سردار کارگر ریاست محترم سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بنده تماس حاصل شد و خواستار گزارشی از مزار پاک این 5 شهید گمنام عزیز شدند. بنده هم طی نامه ای بی عنایتی و بی توجهی مسولین شهری و استانی را به ایشان گزارش دادم. و بعد از این نامه مشاهده می نمائیم که وضعیت تاسف بار این 5 شهید عزیز اندکی تغییر کرده و گویا دوستان کمی به فکر این عزیزان افتاده اند. اما پیشرفت بسیار کند پیش می رود و پیشرفت کنونی نیز از عنایت امام جمعه محترم شهر خان ببین حاج آقا شهابی و شهردار محترم آقای نظری می باشد.
:: برچسب‌ها: شهر خان ببین, فندرسک, اطلاعیه, شهدای گمنام
ن : شهر خان ببین
ت : پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳٩۱
نظرات ()

بر روی عکس کلیک کنید

بعد از هفت سالی که این 5 شهید عزیز مهمان شهر ما بودند و وضعیت مزارشون در وضعیت واقعا تاسف باری بود ، با انتشار کلیپ قبور این عزیزان (دیدن کلیپ وضعیت تاسف بار قبور 5 شهید گمنام شهر خان ببین) مسؤلین که دیدن آبروشون رفته اومدن یه مقدار این مزار رو دستکاری کردن و تا شاید بگن ما کاری کردیم. اما الآن حدود شش ماه می گذرد و بجز ریختن سنگ ریزه روی قبول که مثل طرح زیرسازی آسفالت می باشد و زدن چند داربست که اجازه نمیدهد کسی به قبور نزدیک شود کار دیگه ای نکرده اند. البته یک گنبدی هم درست کرده اند که در شکل بالا قابل روئیت هست. ولی طرح 5 شهید گمنام گنبدی نداشت. آنچه که ساخته شده بود و در تلوزیون هم پخش شد نماد 5 بال فرشته بود که بودجه مصوب هم برای آن طرح تصویب شده بود اما فعلا دوستان به همین گنبدی بسنده کرده اند. باشد حرفی نیست اما لااقل همین کار را هم درست انجام بدهید.

منبع: معبر سایبری فندرسک
:: برچسب‌ها: شهر خان ببین, شهدای گمنام, اطلاعیه, فندرسک
ن : شهر خان ببین
ت : جمعه ۳ شهریور ۱۳٩۱
نظرات ()
صفحات وبلاگ : 0 1 2 3 4 5 6
 
لوگوی ما
حمایت میکنیم
موضوعات
آرشيو مطالب
نظر سنجي